Amaine Ftieh DPA supply chain

Aimane Ftieh

Interim Logistics professional
Ervaring

Van Manager Productieplanning naar Business Process Owner

Met ruim 10 jaar ervaring in logistiek en supply chain begon Aimane Ftieh (34) in oktober 2023 bij DPA. Daarvoor werkte hij meer dan 8 jaar bij Action. “Bij Action heb ik alle lagen van de organisatie meegemaakt. Die hands-on ervaring vormt de basis van hoe ik nu processen aanpak bij mijn opdrachtgevers”, vertelt hij.

Zijn overstap naar DPA maakte hij bewust. “Ik wilde mijn horizon verbreden en nieuwe organisaties en processen leren kennen”, vertelt Aimane. “Bij DPA krijg je de kans om dat te doen, met de vrijheid en ondersteuning om jezelf te blijven ontwikkelen.”

Nieuwe uitdagingen aangrijpen

Aimane’s eerste opdracht bracht hem naar DP World, waar hij van oktober 2023 tot en met mei 2024 heeft gewerkt. “Ik werkte daar als Business Support Manager en als Warehouse Manager", zegt hij. “Omdat ze tevreden waren over mijn werk als Warehouse Manager, werd ik gevraagd als Operational Excellence Manager. Dat was een mooie ontwikkeling.”

Na zijn succesvolle werk bij DP World maakte Aimane de overstap naar McCain Appetizers, een producent van vegetarische snacks. “Het mooie aan DPA is dat je telkens nieuwe uitdagingen krijgt die passen bij je ervaring en ambities”, voegt hij toe. “Hierdoor werk ik bij bedrijven en in sectoren waar ik eerder niet aan had gedacht. Het maakt het werk niet alleen interessant, maar zorgt ervoor dat je je blijft ontwikkelen en geeft ruimte om te ontdekken wat echt bij je past.”

Ontdek het vakgebied Supply Chain
“Het is een unieke kans om van begin tot eind betrokken te zijn bij een SAP-implementatie. Dat maak je niet vaak mee.”

Opdracht bij McCain

De opdracht bij McCain Appetizers bracht Aimane naar de productieplanningsafdeling, waar hij werd ingevlogen om een crisis op te lossen. “Er was weinig structuur, processen waren inefficiënt en het warehousemanagementsysteem werkte niet naar behoren”, somt hij op.

Hij introduceerde een planningswiel, waarmee de productie werd gestandaardiseerd en materialen beter op elkaar afgestemd werden. “We gingen van reactief naar proactief plannen. Dat verhoogde niet alleen de klanttevredenheid, maar bespaarde ook kosten door slimmer te werken.”

Na 3 maanden waren de verbeteringen duidelijk zichtbaar: “Het servicelevel steeg significant, en het team werkte efficiënter.” Daarom werd zijn opdracht verlengd.

Van planningsmanager naar Business Process Owner

Recent kreeg Aimane de kans om door te groeien naar een nieuwe rol: Business Process Owner voor een SAP ERP-implementatie. “Het is een unieke kans om van begin tot eind betrokken te zijn bij een SAP-implementatie”, zegt hij. “Dat maak je niet vaak mee.”

Aimane is verantwoordelijk voor productieplanning en productie-executie, waarbij hij fungeert als schakel tussen de business en SAP. “Het systeem moet aansluiten op de processen, en andersom moet de organisatie voorbereid zijn op het gebruik ervan”, legt hij uit. “Dat vergt veel communicatie en afstemming.”

De grootste uitdaging? “Het overbruggen van de kloof tussen de technische kant van SAP en de praktische behoefte van de business. Ik ben regelmatig op de werkvloer te vinden om te begrijpen wat er speelt en hoe we dat in het systeem kunnen verwerken”, voegt Aimane toe. “Het vertrouwen dat ik van McCain heb gekregen, motiveert me enorm.”

De rol van DPA

Aimane benadrukt dat DPA een belangrijke rol speelt in zijn ontwikkeling. “Bij DPA word je niet zomaar ergens geplaatst. Mijn Business Manager denkt mee over opdrachten die niet alleen bij mijn ervaring, maar ook bij mijn ambities passen”, zegt hij. Ook de ruimte om te leren en te reflecteren waardeert hij enorm: “Bij DPA krijg ik na een opdracht de tijd om stil te staan bij successen. Wanneer je vast in dienst bent, ga je in sneltreinvaart: problemen oplossen en direct door naar het volgende. Hier krijg ik de kans om terug te kijken: wat heb ik al bereikt, en wat kan ik nog verbeteren?”

Benieuwd naar onze Supply Chain carrières?

Neem contact op met Ernst

DPA Professionals supply chain logistics business manager Ernst Gerolt

Ernst

Business Unit Director Bel of WhatsApp: +31622386013